Bize Hemen Ulaşın
background

Sermaye mi? Dubai'ye Taşınmak için Ne Kadar Paraya İhtiyacın Var?

Dubai'ye Göç Etme Maliyetleri ve Öneriler

Dubai'ye göç etme fikri başlangıçta bizim için çok etkileyici ve heyecan vericiydi. Yeni ve heyecan verici bir yaşama başlamanın şansıydı. Ancak, göç için ne kadar kendi sermayemize ihtiyacımız olduğu sorusu da akla geldi. Bu blog yazısında, göçün öncesinde hesaba katman gereken tüm maliyetler hakkında bilgi edineceksin.

Kendi İşin

Şirket Kuruluşu + Vize

Bir şirket kuruluşu için, şirket lisansı birkaç bin euroya mal olacağı için daha fazla kendi sermayesine ihtiyacın olacak. Şirket kuruluşu ve vize başvurusu için profesyonel destek alman önemlidir. Vize genellikle şirket kuruluşunun toplam fiyatının içindedir.

Ancak şirket kuruluşunda çok fazla bürokratik işlem vardır. Ancak, şirketini kurmak istediğin güvenilir bir ajans seç. Dubai'de de sahte lisanslar alan, aşırı fiyatlandırılan ve en kötü durumda girişte sorun yaşayabileceğin birçok dolandırıcı var. Bu hataları düzeltmek de oldukça maliyetlidir.

Henüz uygun bir ajans bulamadıysan, bize ulaş ve ücretsiz bir danışma görüşmesi ayarla. Şirket kuruluşun ve genel göçün konusunda seni desteklemekten çok mutluluk duyarız.

Uçuş

Tabii ki, yeni yaşamına giden tek yönlü biletin en önemlisi. Fiyatlar oldukça değişken. Ne zaman, nereden ve hangi havayolu ile uçtuğuna bağlı olarak değişir. Emirates'i çok önerebiliriz, Ekonomi Sınıfı bile iyi bir standarta sahiptir. Erken rezervasyon yaparsan, uçuş için yaklaşık 300-500€ ayırabilirsin.

Tıbbi Test + Parmak İzi

Sonra Almanya'da her şeyi geride bıraktıktan ve Dubai'ye iyi bir şekilde varıp indikten sonra, Emirates kimliğini almanın en önemli iki tarihine gelirsin. İlk önce tıbbi teste ve ardından parmak izi randevusuna gidersin. Orada yaklaşık 200,00€ ödersin.

Konaklama

Biz, Dubai'ye varışımızdan sonraki ilk 2 hafta için bir otelde yer ayırttık. Sezon dışı olduğu için çok pahalı değildi. Şimdi farklı yapardık. Otelden, tabii ki 2 hafta boyunca mutfak olmadan ve teslimat hizmetine bağımlı kaldık, bu da genel olarak birçok şeye mal oldu. Biraz bağımlı hissettik ve aynı zamanda gerçekten Dubai'de yaşadığımız hissiyatı oluşmadı. Daha çok bir tatil gibiydi.

Başlangıçta Dubai'ye gelip yerleşmek için bir Airbnb rezervasyonu yapmanı öneririz. Daha uzun bir süre için bir daireyi yerinde arayabilirsin.

Birçok daire Dubai'de yıllık olarak kiralanır ve fiyatın çoğu durumda peşin olarak ödenmesi gerekir. Ancak, aylık olarak daire kiralamak da mümkündür, ancak fiyatlar özellikle sezonda artabilir.

Dubai'de nasıl bir daire kiralayacağını en iyi şekilde öğrenmek için "Dubai'de Daire Kiralama - Düşündüğünden Daha Kolay" başlıklı blog yazımıza göz at.

Sağlık Sigortası

Dubai'de, Almanya'da olduğu gibi, bir sağlık sigortası yapman gerekmektedir. Birden fazla sağlık sigortası sağlayıcısı bulunmaktadır ve fiyatlar hizmete bağlı olarak değişir. Bizim sağlık sigortamızı PassportCard'dan yaptırdık. Bu aylık yaklaşık 200,00€'ya mal olur ve birçok şey kapsar.

Son olarak, Dubai'ye göç etme maliyetlerin hakkında bir özet hazırladık:

Göç için Maliyetler:

  • Şirket Lisansı + Vize – Yaklaşık 10.000,00€
  • Tıbbi Test – 200,00€
  • Kira – Aylık 1.000,00€'dan başlayarak veya bir yıl için peşin 13.000,00€'dan başlayarak
  • Sağlık Sigortası: Aylık 200,00€
  • Uçuş: 300,00€ - 500,00€

Tabii ki, "acil durum" için bir miktar para biriktirmek her zaman iyidir, dedikleri gibi. Özellikle işlerin biraz hareketlenmesi gereken serbest çalışanlar için.

Bu nedenle, serbest çalışan veya girişimci olarak yaklaşık 30.000,00€'luk bir öz sermayeyi öneriyoruz. Bu seni güvende tutar ve hoş bir başlangıç sağlar.

Ancak, Dubai'de bir şirket kurup başka bir yerde yaşamayı veya seyahat etmeyi düşünüyorsan, mevcut yaşam masraflarını dikkate almazsan, daha az sermaye ile de mümkündür. O zaman şirket kuruluşu + göç için yaklaşık 12.000€ ödemen gerekecek.

Çalışan Olarak

Genellikle işveren vize maliyetlerini ve düzenlemelerini karşılar. Bazı durumlarda uçuş bile işveren tarafından karşılanır, bu tamamen işverene bağlıdır. Daire bazen sağlanır. Bu seçenekte kendi sermayene ihtiyacın olmaz.