Bize Hemen Ulaşın
background

Dubai'deki Süpermarketler: Fiyatlar ve Farklılıklar

Süpermarket Türleri

Dubai'de neredeyse olmayan bir şey yok. Sadece neyi nerede bulacağını bilmen gerekiyor. Dubai, çok çeşitli alışveriş imkanları sunuyor.

Alışveriş Merkezi Dubai'nin büyük ve lüks alışveriş merkezleri, her köşede bulunabilir. Bu merkezlerde pahalıdan ucuza kadar çeşitli giyim mağazaları, restoranlar ve süpermarketler bulabilirsiniz. En ünlü ve en büyük alışveriş merkezi Dubai Mall'dır. Burada en pahalı lüks markaları bulabilirsiniz.

Hiper Market Dubai'deki hiper marketler, en büyük gıda süpermarketleridir. Gıdadan ev aletlerine, elektronik cihazlardan kozmetik ve giyime kadar her şeyi burada bulabilirsiniz. Türkiye'deki Kipa veya Metro ile karşılaştırılabilirler. Baharat, kuruyemiş ve hurmalar için büyük bir seçim vardır. Ayrıca, büyük bir meyve ve sebze bölümü bulunur.

Süpermarket Dubai'de Türkiye'den tanıdığımız gibi normal süpermarketler de bulunur. Bazı süpermarketler biraz daha pahalıdır, ancak kaliteli ürünler sunar; diğerleri ise daha ucuzdur. Hangi süpermarketin size uygun olduğunu bulmak için neye değer verdiğinizi ve ne kadar harcamak istediğinizi bilmeniz gerekir.

Mini Süpermarket Dubai'de 24 saat açık olan çok küçük mini süpermarketler bulunur. Bir şeyler hızlıca almak gerektiğinde bu süpermarketler her köşede bulunur. Genellikle büyük süpermarketlere göre yiyecekler biraz daha pahalıdır ve seçim daha azdır.

Eczane Dubai'de Rossmann veya DM gibi basit bir eczane yok. Kozmetik ürünlerini hiper marketlerde, normal süpermarketlerde veya eczanelerde bulabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde sadece kozmetik satan mağazalar vardır, ancak bunlar oldukça pahalıdır.

Organik Market Yiyeceklerin kalitesine önem verenler için organik süpermarketler bulunmaktadır. Burada sadece organik ürünler bulunur. Bu ürünler, doğal olarak organik olmayan ürünlerden çok daha pahalıdır. Bizim kişisel favorimiz Organic Foods and Café'dir.

Yiyecekler Ne Kadar Pahalı?

Bu tamamen nerede alışveriş yaptığınızla ilgilidir. Gıda fiyatlarının ortalama olarak Türkiye'deki kadar pahalı olduğunu söyleyebiliriz, ancak bazı farklılıklar da vardır. Baharatlar, meyve ve sebze Dubai'de daha ucuzdur. Buna karşın, vegan alternatifler, peynir ürünleri ve et çok daha pahalıdır. Dubai'deki gıda fiyatları hakkında daha fazla bilgi için YouTube videomuzu izleyebilirsiniz.

Süpermarket Fiyat Sınıfları

  • Uygun Fiyatlı: Viva Süpermarket, Lulu
  • Normal: Carrefour, Nesto, Géant
  • Pahalı: Spinneys, Waitrose, Grandiose, Organic Foods and Café

Çalışma Saatleri

Dubai'de süpermarketler ve alışveriş merkezleri haftanın her günü açıktır. Çalışma saatleri, her süpermarkete göre değişir. Genellikle 06:00'dan 00:00'a kadar açıktırlar. Mini süpermarketler ise genellikle sabah 2:00'ye kadar veya 24 saat açık olabilir.

Teslimat Hizmetleri

Dubai'de yiyeceklerinizi online sipariş etmek aslında bir standarttır. Siparişinizi 15 ila 60 dakika içinde evinize ulaştıran sayısız uygulama ve sağlayıcı vardır. En yaygın teslimat hizmetleri InstaShop ve Careem'dir.