Bize Hemen Ulaşın
background

Dubai'de Ev Kiralamak - Düşündüğünden Daha Kolay!

Dubai'de Ev Kiralamak - Düşündüğünden Daha Kolay!

Dubai'ye göç etmeden önce bir daire kiralamalı mıyım?

Başlangıçta biz de öyle düşündük, ama hayır! Evet, birçok çevrimiçi portal, örneğin Bayut gibi, önceden uygun daireleri rezerve edebileceğiniz yerler var. Ancak, önemli bir dezavantajı var: Önceden daireyi göremiyorsunuz. Ve bunu kesinlikle yapmanızı tavsiye ederiz. Her zaman her şey altın değildir. Bazı detayları daha yakından incelemeniz gerekebilir. Birçok dairenin bazı kusurları vardır. Ve bunlar fotoğraflarda zor fark edilir. Daha önce kötü bir daire deneyimi yaşadık. Çok kirliydi, mobilyalar kısmen kırıktı, duvarlarda lekeler vardı, klima çok gürültülüydü ve dairede ve binadaki koku da oldukça rahatsız ediciydi. Bir kira sözleşmesi imzalamadan önce dikkate almanız gereken tüm faktörler bunlardır.

Bir daire nasıl bulunur?

En kolayı, internette veya Airbnb'de hoşunuza giden daireleri bulmaktır. Sonra, dairenin bulunduğu kulesini seçersiniz. Önceden oraya arayabilir veya kişisel olarak kuleye gidebilirsiniz, işte biz de öyle yaptık. Biz, bir daire seçmeden önce tüm kulelere gittik. Yerinde, kiralama yapmak istediğiniz süre için uygun dairelerin olup olmadığını resepsiyonda sormak yeterlidir. Genellikle uygun olan daireleri hemen sorunsuzca ziyaret edebilirsiniz. Bir daire size hitap ediyorsa, aynı şekilde hemen rezervasyon yapabilir veya anında kiralayabilirsiniz.

Tabii ki, çevrimiçi kiralama siteleri üzerinden de bir daire kiralamak mümkündür.

Hangi tür daireler var?

Dubai'de, stüdyolar çok yaygındır. Stüdyolar, aynı odada ayrı bir banyo ve mutfak bulunan 1 oda dairelerdir. 1 yatak odalı bir daire, Dubai'de 2 odalı bir dairedir. Yani bir yatak odası ve bir oturma odası, genellikle iki banyo ve bir mutfakla.

Boş veya mobilyalı bir daire arasında seçim yapabilirsiniz. Çoğu kulede, ortak bir havuz ve spor salonu bulunmaktadır. Ayrıca, genellikle klima da bulunmaktadır. Bir 24 saat resepsiyonu da standarttır.

Elbette, aileler için ev kiralamanın çok sayıda seçeneği vardır. Burada Türkiye'deki gibi belirli "mahalleler" - Damac Hills gibi - vardır. Burada, tekli şehir villaları oldukça uygun bir fiyata kiralanabilir. Ancak, bu villalar merkezden oldukça uzakta bulunmaktadır.

Dubai'de bir daire ne kadar tutar?

Maliyetler çok değişkenlik gösterir - konuma, konaklama türüne ve boyuta bağlı olarak. Downtown Dubai ve Dubai Marina gibi lüks apartmanlar oldukça pahalı olabilirken, dış mahallelerde fiyatlar biraz daha düşük olabilir.

Önemli bir nokta şudur ki, birçok daire yalnızca yıllık olarak kiralanır. Kira kapsamındaki depo peşin ödenmelidir.

Ancak, aylık olarak da kiralanabilen daireler de bulunmaktadır, bizim yaptığımız gibi, bu da daha esnek olmayı sağlar. Ancak, bu durumda maliyetler biraz daha yüksek olabilir, özellikle sezonluk dönemlerde.

Bir stüdyo daire ortalama olarak 900€ ile 1.500€ arasında bir maliyete sahip olabilir. Ancak bu fiyata, mobilyalı bir daire, elektrik, su tüketimi ve internet erişimi dahildir.

İki odalı bir daire ise 1500€ ve üzeri bir maliyetle gelir.

Ancak, boş daireler de kiralanabilir. Bu durumda, elektrik ve su gibi ekstra maliyetler ve internet bağlantısı olabilir.

Bununla birlikte, fiyatın genellikle pazarlık konusu yapılabileceğini belirtmek gerekir!

Bu da demektir ki, çoğu zaman çevrimiçi olarak verilen fiyattan daha iyi bir anlaşma yapabilirsiniz.